چسب اسپری چیست؟

چسب اسپری ضد اشتعال از انواع چسب های صنعتی بحساب می آید که در صنایع گوناگون از جمله صنایع مبلمان , صنایع خودروسازی و کالای خواب استفاده می شود.

ساختار چسب اسپری چیست؟

ساختار این نوع چسب اسپری ها ترکیبی از انواع پلیمرهای لاستیکی رزین های صنعتی و پایدار کننده هایی که در مخلوطی از حلال ها ترکیب شده و به دلیل استفاده از نوعی حلال به نام متیلن کلرید در آن غیر قابل اشتعال می باشد.

رنگ قرمز چسب های اسپری

محلول چسب اسپری ضد اشتعال که به دلیل رنگ قرمز که در آن برای بهتر دیده شده محل پاشش به چسب اسپری اضافه شده رنگ قرمز به چسب اسپری قرمز نیز معروف می باشد

و همچنین رنگ قرمز موجود در چسب اسپری هیچ گونه نقشی در چسباندن اجسام به یکدیگر را نداشته

و صرفا برای اینکه کاربرد بتواند محلی را که چسب را بروی آن اسپری می کند بهتر ببیند در این محصول گنجانده شده است. و همجنین می توان این چسب را در رنگ های دیگر نیز تولید کرد .

مزایای چسب اسپری :

از مزایای چسب اسپری می توان سرعت در چسباندن قطعات, پایداری خوب این محصول صرفه جویی در زمان را نام برد.

و دیگر مزیتی که این چسب ها دارند ضد اشتعال بودن آن هاست که کاربر با خیال آسوده می تواند در محل کار خود استفاده کرد.

به دلیل وجود حلال متیلن کلرید در نوع چسب ها کاربران باید در هنگام استفاده از ماسک استفاده کنند  و همچنین محل کار تهویه مناسب داشته باشد.

از موارد استفاده ی از چسب اسپری :

این چسب برای چسباندن سطوح صاف و ناهموار و حفره دار نیز کاربرد های خوبی دارد و میتوان این نوع چسب برای چسباندن پارچه , اسفنج,فوم,چوب,کاغذ,مقوا,نمد,فوم های پلی اتیلن,و… در کمترین زمان به هم چسباند.

یکی دیگر از مزایای چسب اسپری این است که می توان زمان خشک شدن اسپری را مصرف کننده کنترل کند.

استفاده از چسب عای اسپری بخاطر اسپری کردن به محصول به صرفه برای مصرف کننده می باشد.

نحوه ی استفاده از چسب های اسپری:

نحوه ی استفاده از چسب اسپری به این شکل است که ابتدا اسپری را داخل پیستوله ریخته و سطحی که قرار است به هم چسبانده شود را از گرد و غبار تمیز میکنیم سپس به میزان مناسب به روی سطح چسب را اسپری کرده و با کمی فشار به هم میچسبانیم و نتیجه دلخواه را بدست می آوریم.

شرایط نگه داری چسب اسپری :

چسب اسپری را دور از نور خورشید و ظرف دربسته در محیطی خشک و خنک به مدت  ماه قابل نگه داری است از قرار دادن دبه ها بر روی سطوح گرم و ناصاف خودداری گردد.

نوع بسته بندی :

دبه ۲۲ کیلویی به وزن خالص ۲/۰-+۲۲ کیلوگرم

دبه ۱۷ کیلویی به وزن خالص ۱/۰-+۱۷ کیلوگرم

دبه ۱۰ کیلویی به وزن خالص۱/۰-+۱۰ کیلوگرم

بطری پلاستیکی به وزن خالص ۰٫۵+-۹۵۰ گرم

بشکه وزن خالص ۱+-۲۰۰کیلوگرم